Якщо продукт фігня –
з часом ви закриєтеся
інтерв'ю із ментором бізнес-табору Мade in Ukraine
Надією Перевізник
Два роки тому, у 2015, Надія потрапила на бізнес-табір Made in Ukraine, і він став поштовхом до створення PR бару. З того часу її життя змінилося: тепер вона не просто успішний піарник та маркетолог, а ще й підприємець. Ми поговорили про те, як не прогоріти в ресторанному бізнесі, як обирати партнера та чому бізнес-табір схожий на групове заняття спортом.
Що особисто для тебе бізнес-табір?
Бізнес-табір - цe як групове заняття спортом: разом веселіше, як мінімум. Окрім того, це поштовх до змін. Особисто для мене у свій час він став таким. І третє - це нетворкінг. Я бажаю, щоб з кожним учасником сталося те ж, що зі мною, щоб він знайшов там натхнення, партнерів і клієнтів.
Поштовхом до чого став бізнес-табір для тебе?
На таборі 2015 в мене зародилася ідея створити власний бізнес. До того я працювала в консалтингу та в ресторанному бізнесі. Я думала, що власна справа - це величезні інвестиції. Але, коли приїхала в Буковель, побачила, що є багато людей, які зараз на старті без особливих коштів. Головне - ідея і пристрасть. Це мене підштовхнуло. Я познайомилася там з багатьма крутими молодими підприємцями, які дали зрозуміти, що я нічим не гірша. І це був стимул зробити власну справу. Тому однозначно раджу їхати на бізнес-табір Made in Ukraine мотивацією і знайомствами.
Виступ Надії Перевізник на бізнес-таборі для підприємців
Хочете створити власний бізнес або масштабувати вже існуючий, запрошуємо на бізнес-табір Made in Ukraine, де ви зможете за 6 днів отримати необхідні знання з бізнесу від кращих підприємців України,, багато корисних зв'язків та нових ідей.
Про що потрібно подбати в першу чергу, коли відкриваєш власний заклад?
Мої поради стосуються не лише закладу, але й будь-якої сфери бізнесу. Найбільше треба таки подбати про концепцію продукту чи послуги і маркетинг. По-друге, про особисте здоров'я та плацдарм для відновлення. І, зрештою, про фінансову подушку. Або хоча би карімат.
Ти відкривала бар не одна. Які поради можеш дати по вибору партнера і оформленню ділових стосунків з ним?
Партнера варто обирати за цінностями – як матеріальними, так і духовними. Мені здається, більшість стартапів розпадається тому, що починають проект з неперевіреними людьми, а потім відбуваються сварки, і, дай Бог, щоб розійшлися по-дружньому. PR бар – це заклад не лише Наді Перевізник. У мене є парнер – Віталік Маначинський та люди, які в нас повірили інвестиціями.


А щодо оформлення ділових стосунків - раджу підписати меморандум, нотаріально завірений і зробити по копії кожному партнеру.
Надю, якщо порівняти тебе як керівника одразу після відкриття PR бар тоді й зараз: що змінилося?
Для себе я зрозуміла, що я не операційний керівник – цим успішно займається партнер. На мені нові ідеї, концепції, проекти.
Як ти розвиваєш себе, де навчаєшся , що читаєш?
Оскільки технології поки що впираються в людину, то я пристрасно вивчаю психологію та соціологію.
Як маркетолог та піарник зі стажем, назви основні помилки рестораторів.
  • нерозуміння того, що основа маркетингу закладена у самий продукт, а комунікація – продовження історії;

  • якщо продукт фігня – з часом ви закриєтеся. Просто Україна поки – "поле чудес", можна й з фігнею працювати-продавати певний період, на жаль;

  • основа хорошої комунікації – внутрішня, командна, далі – зовнішня.

На яких принципах ти ведеш справи?
Для мене важливе дотримання слова, професійної репутації й гумор у робочих моментах.
Як ментор Бізнес-табору зі стажем: з якими ситуаціями найчастіше їдуть учасники, і з чим виходять?
Потрапляють на бізнес-табір Madein Ukraine учасники з абсолютно різними проблемами, а виходять із практичними порадами, але найбільше – зі зв'язками, які потім використовують. Знаю, у нетворкінгу - сила. Недарма гасло нашого бару Drink and networking!
Надія Перевізник поділиться своїм досвідом та знаннями із учасниками ювілейного бізнес-табору Made in Ukraine, який проходитиме із 31 липня по 5 серпня. Реєструйтеся, якщо хочете перейняти досвід "із перших рук", створити та розвинути власний бізнес.

Мария Сорокина
Marketing Manager
Startup Ukraine
© 2017 Startup Ukraine
КОНТАКТЫ
office@startupukraine.com
+38 (068) 467 76 47
Место проведения
Львов
Edem Resort & Spa
РЕГИСТРАЦИЯ